نمایندگی و خدمات پس از فروش اپل، تعمیرات تخصصی آیفون، آیپد، مک بوک

به جرأت می توان گفت که یکی از دغدغه های اصلی دارندگان آیفون افزایش عمر باتری آن است. در اینجا ۷ توصیه ای را مطرح می کنیم که تاثیری در عملکرد باتری آیفون ندارند یا اینکه تاثیرشان بسیار ناچیز است. اگر باتری آیفون تان برای شما اهمیت دارد با ما همراه شوید تا ببینید کدام موارد تاثیری در بهبود عمر باتری ندارند.

1.کالیبره کردن باتری

شاید قبلا بارها شنیده باشید که باید میزان شارژ باتری را به ۰% برسانید سپس آن را تا ۱۰۰% شارژ کنید. باید بگوییم که این روش باتری آیفون را سالم نگاه نمی دارد. در واقع اینکار تنها به iOS کمک میکند که میزان دقیق شارژ باقیمانده را نمایش دهد.پس از مدت طولانی که باتری اندکی توانایی و ظرفیت خود را از دست می دهد، iOS دیگر قادر نیست کمبود ظرفیت را نمایان کند.

توصیه می شود که کالیبره کردن باتری را محدود به یک بار در ماه یا در دو ماه انجام دهید تا iOS  بتواند میزان شارژ را دقیق نمایش دهد پس این موضوع هرگز ربطی به بهبود عملکرد باتری ندارد.

2.استفاده از شارژر فابریک آیفون

بسیاری از کابران آیفون باور دارند که باید گوشی را صرفا با همان شارژر خودشان شارژ کنند. باید بگوییم که این موضوع تا حدی درست است اما به بهبود باتری کاملا بی ربط زیرا از آنجایی که هر گوشی به میزان معینی آمپر برای شارژ شدن نیاز دارد، استفاده از شارژر خود آیفون تنها باعث می شود که گوشی از میزان آمپرمطلوب در حین شارژ برخوردار شود. پس اگر شارژر دیگری مناسب برای آیفون در اختیار دارید براحتی گوشی را شارژ کنید اما از سایر دستگاه های usb استفاده نکنید.

3.به برق وصل ماندن گوشی پس از شارژ

قطعا شنیده اید که پس از شارژ شدن گوشی باید آنرا فورا از برق بکشید زیرا باتری بیش از ظرفیت شارژ می شود یا باصطلاح overcharge می شود. خوب است که بدانید که آیفون هیچگاه بیش از ظرفیت شارژ نمی شود. باتری لیتیوم-یونی آیفون شما آنقدر هوشمند هست که هنگام رسیدن به ۱۰۰% به صورت خودکار از دریافت شارژ اضافی خودداری کند!

4.خاموش کردن بلوتوث

بسیاری معتقدند که خاموش نگاه داشتن بلوتوث به مصرف باتری کمک میکند. این موضوع تنها در شرایطی صحت دارد که شما از طریق بلوتوث در حال دریافت یا ارسال اطلاعات بین گوشی و دستگاه دیگری باشید. در غیر این صورت بلوتوث میزان بسیار بسیار ناچیزی از باتری را به خود اختصاص می دهد. پس اصلا نگران روشن ماندن بلوتوث آیفون  نباشید.

5.خاموش کردن (Wi-Fi)

همانند بلوتوث بسیاری باور دارند که غیرفعال کردن wifi عمر باتری را بهبود می بخشد اما جالب است بدانید که استفاده از یک wifi قدرتمند می تواند در بهبود باتری بسیار موثر باشد. اتصال از طریق Wifi تاثیر بهتری بر روی باتری دارد تا اتصال از طریق سیم کارت و بسیاری از برنامه می توانند راحت تر شما را مکان یابی کند و دیگر نیاز نیست که GPS از طریق wifi وارد عمل شود. در هر حال ضرری ندارد چنانچه به wifi نیازی ندارید آن را خاموش کنید و اما این موضوع وحی منزل نیست.

6.خاموش کردن سرویس مکان یابی (Location Service)

اینکه نرم افزارهای GPS و مسیریابی باتری را می خورند بر کسی پنهان نیست اما موضوعی هست که دانستن آن خالی از لطف نمی باشد. بسیاری از نرم افزار هایی که به مکان یابی شما نیاز دارند قابلیت Location Service را گاه و بیگاه و کوتاه روشن می کنند. البته نرم افزار های مسیریابی و GPS استثنا هستند اما دلیل اصلی که  نرم افزارهای ذکر شده باتری را تخلیه می کنند در واقع روشن ماندن طولانی مدت صفحه نمایش است.

در پایان باید گفت که خاموش کردن بلوتوث، wifi و یا GPS بسته به نوع استفاده می تواند روی باتری تاثیرگذار باشد. برطبق آزمایشی که وب سایت MacWorld انجام داده با فعال کردن Airplane Mode که تمام سه مورد اشاره شده را خاموش می کند شارژ باتری  تنها برای ۳۰ دقیقه بیشتر ذخیره می شود که خیلی هم چشمگیر نیست.

7.به زور بستن برنامه ها (force-quitting)

این موضوع اخیرا مطرح شده است اما به اجبار بستن برنامه ها بجای بهبود باتری، آن را از بین می برد! ممکن است فکر کنید هرچقدر برنامه کمتری در پشت زمینه باز باشد عمر باتری بهتر خواهد بود اما iOS بسیار هوشمندانه این برنامه ها مدیریت میکند. بستن برخی برنامه ها مانند Facebook و امثال آن که در پشت زمینه شدیدا اطلاعاتشان را بروزرسانی می کنند مفید است اما هیج اجباری در بستن مداوم سایر برنامه ها وجود ندارد.

3.8/5 (4 رای)
مشکل صدای آیفونرفع مشکل ضعیف بودن حسگر تاچ آیدی آیفونتبدیل ویدئو و تصاویر زنده به Gif در آیفون 6s و 6s پلاسچند را جهت کاهش مصرف دیتای سیم کارت آیفون در ios 9انتخاب آیتم های استارت آپ در مک
ارسال نظر
verification
واتسآپتماس با ما